ogumienie do rowerów duro

By

Kwiecień 30, 2017Inne tematyNo comments

Motocykliści czy kierowcy przeróżnego rodzaju samochodów doskonale wiedzą, że żeby zdołać napełniać się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), należy go słusznie przygotować. Sporo osób jednakże nie stosuje bliźniaczej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

opona rowerowa duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motocykl, toteż lista prac, jakie powinniśmy zrealizować w trakcie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed zaczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, nadmiernie luźny czy też nadmiernie naciągnięty – należy go właściwie naciągnąć. Oprócz tego należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz standardowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W wypadku pęknięć czy też nadmiernego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie chcemy przecież, aby podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wskutek tego należy spowodować poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a kiedy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Prócz tego warto uczynić detale oświetlenia – chcemy przecież być widoczni na drodze.

To podstawowa lista czynności, jakie należy wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie warto również rower dokumentnie umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie prawidłowiej chroniony w trakcie całego sezonu.

Leave a Reply