nowa restauracja włoska Kraków

By

Listopad 27, 2014kulinariaNo comments

Wyjątkowa kuchnia włoska
Chcesz smacznie zjeść? Spośród licznych wariantów, jakie proponuje kuchnia europejska warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, kolorów i duża dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie dania to też takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Klasyczne jedzenie włoskie

Pasty to baza kuchni włoskiej. Włosi gotują makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dołączyć do tej potrawy. Dobra restauracja włoska w Krakowie Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również canelloni, tortellini, piada i szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy dojrzałych serów- ricotty, mozarelli lub grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply