Mięśnie miednicy ćwiczenia

Coraz to więcej dam, które rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne komplikacje z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

stożki dopochwowe

Do niedawna był to temat tabu i mało która z dam decydowała się mówić o swoich komplikacjach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Aktualnie jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Z reguły u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha i kłopoty ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakowoż duży odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć niesłychanie ekspresowo po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym lepiej, albowiem ćwiczenia zapewniają wtedy lepsze rezultaty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w odpowiedni sposób kurczyły. Poza tym, bardzo istotną kwestią są również treningi oddechowe, jakie trzeba następnie jak na ogół powtarzać. Na dodatek, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest przede wszystkim paniom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie ekspresowo zezwala ona powrócić do normy i czuć się prawidłowo. Dużo pacjentek twierdzi, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w końcu w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie niedogodności bólowe. Doktor ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także szansę skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki rekonwalescencyjnej.

Leave a Reply